Divine Moments of Truth, czyli słowo o muzyce

- Ciekawostki, Felietony Dodaj komentarz

Muzyka. Zbiór instrumentów, głosów, odgrywających zsynchronizowane nuty, czy mistyczny sposób ekspresji? Wiele osób często słucha różnych gatunków muzyki. Wypisywanie ich byłoby po prostu błędne, gdyż każdy utwór jest sam w sobie inny niż wszystkie, a jednocześnie taki sam. To wciąż zbiór instrumentów, syntezatorów, często też głosu. Co więc powoduje, że odgrywa ona tak ważną rolę w naszym życiu?
Muzyka jest ekspresją emocji. Często zauważamy, jak po odpaleniu wesołej nuty od razu nogi same zaczynają skakać, a humor wzrasta o parę stopni, a po odsłuchaniu utworu wolniejszego, “depresyjnego”, różne tematy “życiowe” nachodzą nasze myśli. Czy tak nie jest?
Wiele osób ze zdziwieniem otworzy oczy i zaprzeczy. Zadam więc pytanie: kiedy ostatnio przeznaczyliście czas na samą czynność, jaką jest słuchanie muzyki? W dzisiejszych czasach muzyka stanowi już tylko tło do codziennych czynności. Odpalamy nasze słit Tokio Hotel, czy Blog 27 i gotujemy, prasujemy, piszemy… Tracimy takie małe, acz znaczne piękno, jakim jest ta symfonia.
Tym samym przestajemy rozwijać i zatracamy jej piękną, mistyczną moc.

[youtube width="425" height="355"]http://pl.youtube.com/watch?v=o1jPeG1LlaQ[/youtube]
Shpongle – DMT
Polecam obejrzeć, przesłuchać i zrozumieć, że muzyka nie jest dźwiękiem, a aktem.

Zostaw komentarz

Teksty napisane na tej stronie są tylko i wyłącznie fikcją literacką.
WP Theme & Icons by N.Design Studio

Warning: Unknown: failed to open stream: No such file or directory in Unknown on line 0