DMT, substancja wielkiej wagi

- Nauka, Felietony Dodaj komentarz

Wyobraźcie sobie coś bardziej złożonego, niż możemy zrozumieć. Bodźce silniejsze, niż możemy przetworzyć. Doświadczenie tak potężne, że otwiera naszą duszę. Śmierć.
Najsilniejszą substancję psychoaktywną znaną człowiekowi produkuje nasz własny mózg. Dimetyltryptamina (DMT), bo o niej mowa, jest syntetyzowana w szyszynce. Niewiele wiadomo na temat tej fascynującej substancji. Po raz pierwszy została chemicznie zsyntetyzowana przez Richarda Manske w 1931 roku. Od tamtego czasu budzi wiele kontrowersji oraz spekulacji. Wiele badań nad nią nadal nie dostarcza jednoznacznej odpowiedzi nad jej rolą.
Doświadczenia pod wpływem syntetycznie utworzonej DMT składają się z parominutowej, potężnej zmiany świadomości, całkowicie odłączonej od znanego świata. Naukowcy raportują bardzo brutalne wejście do świata, w którym każda cząstka jest częścią całości, a całość złożona jest z nieskończonych cząstek, zagięcie przestrzeni i czasu, oraz “spotkanie” z tworem o nieskończonym ideale. Na podstawie tych eksperymentów wielu badaczy, między innymi Terrence McKenna oraz Rick Strassman, stwierdza możliwe połączenie tej substancji z przeżyciami duchowymi. Gwałtowny wyrzut DMT, który następuje podczas śmierci oraz porodu, utwierdził uczonych w przekonaniu o wielkiej wadze tej substancji. Podejrzewa się, że doświadczenie to przygotowuje duszę do zmiany swojej materii. Spotkanie z bogiem, które następuje podczas zgonu, również może być tylko przygotowaniem do wejścia w świat astralny. Przemawia za tym, prócz wydzielenia w tym czasie owej tryptaminy, jej krótkie działanie oraz mityczność przeżycia.
Również sny są po części “podróżą” pod wpływem tej tryptaminy. Badania dowiodły, że niewielka jej ilość jest obecna w mózgu podczas głębokich, często świadomych, marzeń sennych. Ich zawiłość i nieskładność jest namacalnym dowodem jej obecności.
DMT nie bez powodu jest nazywana purgatorem wartości i puryfikatorem myśli. Właśnie dlatego umieściłem model jej cząsteczki w logo strony. Dokładnie tak samo jak ona staram się pokazać wam głębokość tego świata.
Wartość, o której tak często zapominamy.

Źródła:
http://en.wikipedia.org/wiki/Dimethyltryptamine – Główne informacje, EN
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dimetylotryptamina – Główne informacje, PL
http://www.erowid.org/chemicals/dmt/dmt_journal.shtml – Farmakologia
http://rickstrassman.com/dmt/chaptersummaries.html – Streszczenie książki naukowca, Ricka Strassmana
http://www.sciencedirect.com/science?_ob=ArticleURL&_udi=B6WN2-4C0CXYR-D1&_user=10&_rdoc=1&_fmt=&_orig=search&_sort=d&view=c&_acct=C000050221&_version=1&_urlVersion=0&_userid=10&md5=74148b4be89651c1ad4738374282372e – DMT a sny
http://pl.wikipedia.org/wiki/Terence_McKenna – Terence McKenna, filozof i etnobotanik, PL
http://en.wikipedia.org/wiki/Terence_McKenna – Terence McKenna, filozof i etnobotanik, EN
http://en.wikipedia.org/wiki/Rick_Strassman – Rick Strassman, psychiatra i etnobotanik, EN

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=5iX0SQJ7ItQ[/youtube]

3 komentarzy do “DMT, substancja wielkiej wagi”

  1. olkamanolka Napisał:

    Myslalam o sprobowaniu jakies cztery lata.Analizowalam wszystko ,gdyz temat ezoteryki jest mi bliski od ponad dzesieciu lat i zglebiam go.Teraz mam to w domu dwa tygodnie i czekam na odpowiedni moment.Moze jakies wskazowki na pierwszy raz?Pozdro.Olka

  2. jacek Napisał:

    baw sie niezle : ) i idz tak daleko jak sie da i nic nie zmienisz po prostu badz i emanuj swoja energia

  3. Vinicius Napisał:

    . ive used it several times and its miraoulcus.. its spiritual. and like research proven it seems to be the dimension where you go when you die. it has a connection with reincarnation and way more. it may be the most important molecule of life, and the gouvernment made it illegal and now theres almost no study on DMT. i wish DMT was legal so it could be studied alot more! i wish ppl could spread this and that it would MAKE a chance on dmt.. ty4reading

Zostaw komentarz

Teksty napisane na tej stronie są tylko i wyłącznie fikcją literacką.
WP Theme & Icons by N.Design Studio

Warning: Unknown: failed to open stream: No such file or directory in Unknown on line 0