Empatia rodzi zrozumienie

- Filozofia, Felietony Dodaj komentarz

Osiągnęliśmy równość. Na drodze otwarcia psychicznego doszliśmy do harmonii, w której wyzbyliśmy się nienawiści. Każde słowo wypowiedziane i odebrane napawa świadomością ukrytego w człowieku mikrokosmosie, wewnętrznego świata między gmatwaniną rąk i nóg. Własne pragnienia, potrzeby, spełnienia, oczekiwania, które kreują się w każdej osobie. Doceniane tylko przez właściciela, dążącego do rozwiania wszelkich wątpliwości co do celu swojej podróży przez życie. Przechodząc między ludźmi, w drodze do pracy bądź szkoły, nie zdajemy sobie sprawę z sąsiadującymi uniwersami. Przystańmy chwilę. Rozejrzmy się wokół i wyłapmy te zbłąkane uczucia. Otwórzmy serce na nie, poczujmy je sobą, postawmy się w sytuacji innej osoby. Chwila przemyśleń z innego punktu widzenia otwiera nam możliwość zrozumienia różnych perspektyw, tym samym ułatwiając nam poznanie mechanizmów rządzących światem.
Mechanizmów, które tworzymy, zapominając o ich zazębieniu.

2 komentarzy do “Empatia rodzi zrozumienie”

  1. Xenion Napisał:

    Nigdy nie poznamy innych perspektyw, nie przeżywając ich naprawdę i nie bendąc w syutacji którą chcemy zrozumieć. Żaden umysł nie jest w stanie pojąć mechanizmu żadzacych wszechświatem a nawet naszą planetą, gdyż jesteśmy tylko elementarną cząstka wielkiego, nieskończonego przepełnionego na zmianę chaosem i harmonią wszechświata . Nawet w każdym z nas przeplatają sie sprawy podanych wyżej przeciwieństw chodź jesteśmy tylko małym zlepkiem psycho, bio, chemi……. Człowiek jest tylko trzciną, ale trzciną myśląca,,,,,

  2. SharkyPL Napisał:

    Jakby się nad tym głębiej zastanowić, to wszystko, co widzimy, przepuszczamy przez pryzmat własnych doświadczeń i własnego rozumowania, dlatego prawdziwa empatia jest, według mnie, nieosiągalna – ale dążenie do niej jak najbardziej. Sympatią.

Zostaw komentarz

Teksty napisane na tej stronie są tylko i wyłącznie fikcją literacką.
WP Theme & Icons by N.Design Studio

Warning: Unknown: failed to open stream: No such file or directory in Unknown on line 0