To Ja

- Psychika, Felietony Dodaj komentarz

Ciemność rozpościera się pod moimi powiekami. Bezkresne “nic”, którego granice zdają się być poza moją kontrolą. Czas bezkarnie się dłuży, nie zezwalając na skupienie. Otchłań z wolna nabiera głębii. Szara geometria formuje się w kształty, nabierające coraz wyraźniejszych granic. Powoli tracę poczucie ciała. Z bezdennej pustki z wolna wyłania się ciemny pokój. Ściany wyginają się w półokrąg, morfując obiekty znajdujące się wewnątrz. Meble, biurko, stolik… i łóżko, oddychające niczym uśpiony potwór.
Jaki to ma sens?
Niedokładne kontury rozmywają się przy każdej próbie wyłapania szczegółów. Chwytam każdy detal, chłonąc najmniejsze zmiany. Przyglądam się rytmicznie unoszącej się pościeli. W chaosie sennej wizji zauważam wyraźną sylwetkę człowieka. Czuję, jak po jego czole spływa kropla potu. Podświadomie wiem, że to esencja wszelkiego wysiłku. Oznaka zmęczenia, podążającego za owocem życia. Osoba ruszyła się, zdaje się, w aprobacie poprawnego zrozumienia. Nieregularne kształty zbudowały zarys twarzy. Blada cera i krótkie włosy upłynniły się w niestabilną formę. Pod zamkniętymi powiekami wyraźnie szalały gałki oczne.
To Ja.
Refleksja zatrzymała zmiany otoczenia. Wszystko zamarło w nieskończonej chwili. Czas nie miał znaczenia. Stał się stałą liczbą, jednym punktem, który definiuje istnienie. Czwarty wymiar, na którego nie możemy wpłynąć. Możemy tylko patrzeć. Leżące ciało. Bezbronne, a jednak tak żywe.
Powieki drgnęły. Moje spojrzenie skrzyżowało się z bezkresnymi, czarnymi oczami. Pustka czerni, czy głębia bezdenności?

* * *

Gwałtowna siła obudziła mnie ze snu. Złapałem się na zaciekawionym spoglądaniu na sufit. Podświadomie czułem obecność nieskończonej siły. Energii, która wypełnia ciemny pokój. Odbierałem niewiarygodny spokój, mimo mrocznej nocy. Miałem sen. Czemu wywarł na mnie takie wrażenie? Co dała mi ta wizja? Dlaczego akurat taka treść?
Nie wiedziałem. Jednego jednak byłem pewien.
To Ja.

Zostaw komentarz

Teksty napisane na tej stronie są tylko i wyłącznie fikcją literacką.
WP Theme & Icons by N.Design Studio

Warning: Unknown: failed to open stream: No such file or directory in Unknown on line 0